borówka amerykańska

Prawidłowe sadzenie borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska jest nie tylko źródłem cennych witamin i minerałów, lecz również niezwykle aromatycznym i smacznym owocem. Drogocenne właściwości borówki korzystnie wpływają na organizm człowieka czytaj więcej »

AZALIA japońska Na PNIU

Charakterystyka różnych odmian azalii

Azalie to kwiaty z rodziny Rhododendronów, które dzięki przepięknym, różnokolorowym kwiatom świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie jako element dekoracyjny. Rośliny te idealnie komponują się z wielo czytaj więcej »

 

Charakterystyka różnych odmian azalii

Azalie to kwiaty z rodziny Rhododendronów, które dzięki przepięknym, różnokolorowym kwiatom świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie jako element dekoracyjny. Rośliny te idealnie komponują się z wielobarwnymi grupami różnych odmian, dlatego przy odpowiednim doborze roślin można cieszyć się ich kwiatami od połowy kwietnia do czerwca.

Stanowisko dla azalii powinno być w miejscu gdzie słońca mamy najwięcej, pamiętając o odpowiednim poziomie wilgotności gleby. Azalie mogą rosnąć także w półcieniu, a dzięki zrzucaniu liści na zimę są znacznie odporniejsze na mrozy niż rododendrony. Nie są to rośliny zbyt wymagające, dlatego świetnie nadają się zarówno do małych, przydomowych ogródków jak i dużych ogrodów. Wygląd oraz rozrost krzewów uzależniony jest głównie od gatunku danej odmiany, dlatego warto pamiętać, że z wiekiem rośliny mogą rozrastać się coraz bardziej. Przygotowując miejsce pod azalie należy wziąć pod uwagę warunki glebowe. Podłoże warto wyposażyć w torf i próchnicę, co spowoduje, że ziemia stanie się bardziej przepuszczalna. Dodatkowo stanowisko wokół azalii warto obsypać korą, która ograniczy parowanie wody, zwłaszcza latem, kiedy mogą pojawiać się susze. W sytuacji kiedy opady występują bardzo rzadko należy podlewać krzewy, aby pojawiły się zalążki pąków na następny rok.

Gdzie można kupić różne odmiany azalii?

Sklep internetowy podkarpackiesady.pl oferuje szeroką gamę wielu odmian różnych gatunków kwiatów, m.in azalii wielokwiatowych, azalii ogrodowych, azalii na pniu oraz azalii miniaturowych. Spośród dostępnych odmian klienci mogą stworzyć niepowtarzalną kompozycję kwiatów, która idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, również w tym domowym. Obecnie dużą popularnością cieszą się azalie na pniu, które swoim wyglądem przypominają miniaturowe, formowane drzewka. Dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację ogrodu ten rodzaj azalii idealnie sprawdzi się np: na balkonie, jako barwny element dekoracyjny szczególnie latem. Warto jednak pamiętać, że azalia jest dość kapryśnym krzewem, dlatego nie należy wystawiać jej na nadmierne słońce, woli zdecydowanie stanowisko chłodne, najlepiej w temperaturze pokojowej.

Dla wielbicieli ciekawych kompozycji idealna okaże się AZALIA japońska Na PNIU, która dzięki niesamowitym walorom kolorystycznym świetnie sprawdzi się na rabatach pośród azalii wielokwiatowych a także w zaciemnionych miejscach przy oczkach wodnych. Forma pienna w postaci gęstej kuli jaką przybiera azalia japońska pozwala na uzyskanie nietypowego i unikatowego efektu. W ofercie sklepu znajdziemy wiele odmian azalii japońskiej takie jak: Rubinetta, Sasava, Toreador, czy Orange Beauty.

Do tradycyjnych ogrodów polecane są azalie wielokwiatowe, które najpiękniej prezentują się na przełomie maja i czerwca, kiedy przypada okres ich kwitnienia. Rośliny mogą być ciekawą dekoracją także w okresie jesiennym, kiedy to liście krzewów pięknie się przebarwiają. W sklepie ogrodniczym podkarpackiesady.pl miłośnicy azalii wielokwiatowych znajdą idealną odmianę dla siebie, bowiem spośród dostępnych gatunków wymienić można: Rosy Lights, Sarinę, Golden Flare, Nabucco, czy Fireball.

Artykuły powiązane